Odjezdy autobusů na LCD ve vestibulu MÚ Žďár

Datum vydání: 5.5.2016

Ve spolupráci s Městem Žďár nad Sázavou připravila naše společnost novinku pro návštěvníky Městského úřadu ve Žďáru nad Sázavou. Ve vestibulu úřadu byla umístěna LCD obrazovka, na které se zobrazují odjezdy vozidel linkové a městské dopravy z blízké zastávky na Žižkově ulici. V případě vozidel MHD, která jsou vybaveny systémem sledování polohy „KdyPřijede?“ pak cestující na obrazovce vidí dokonce reálný čas odjezdu, který zohledňuje případná zpoždění.

obrazovka-mu

Jedná se již o druhou obrazovku ve městě, která využívá informační systém „KdyPřijede?“ – první odjezdová tabule byla zprovozněna na podzim loňského roku na žďárské poliklinice. Celý systém pořízený loni v létě pak umožňuje zobrazení reálných odjezdů autobusů MHD ze všech zastávek ve městě prostřednictvím PC, tabletu nebo telefonu – cestující využije webovou aplikaci nebo jednoduše načte QR kód umístěný na zastávce a tím zobrazí nejbližší odjezdy z dané zastávky.

ZDAR, a.s. byla první společností v ČR, která systém „KdyPřijede?“ začala využívat – výhodou tohoto systému jsou zejména minimální pořizovací a provozní náklady. Zřejmě i na základě našich pozitivních zkušeností se nyní pro provoz stejného systému rozhodli v nedalekém Havlíčkově Brodě.