Nové vedení linek MHD

Po dlouholetých diskuzích o změnách v linkovém vedení MHD a následných intenzivních přípravách nyní město Žďár nad Sázavou přichází s upraveným linkovým vedením MHD Žďár. V dokumentu níže naleznete podrobné schéma jednotlivých linek a jízdní řády platné od 1. 7. 2017. Přepravní podmínky a ceník služeb zůstávají beze změn.

Linek MHD Žďár bude celkem 9 a budou pro lepší přehlednost rozlišeny nyní také barevně. Barevné číselné značení linek bude jak na označnících zastávek, na vylepených jízdních řádech na zastávkách, ale také na tablech kmenových vozidlech vozidlech MHD.

Nově je v páteřních jízdních řádech zavedena především periodicita u některých linek. Cestujícím tedy na příště bude stačit pamatovat si pouze minuty, ve kterých autobus z jejich zastávky odjíždí. Při tvorbě nového trasování byl kladen důraz na to, aby změny byly pro uživatele MHD Žďár co nejvíce pochopitelné.

 

Do nového začátku přichází MHD s novým logem a grafikou. Změna grafiky je výsledkem soutěže, výsledky a ostatní návrhy najdete zde.

 

Provoz MHD Žďár v této podobě bude probíhat ve zkušebním provozu od 1. 7. 2017 do 31. 12. 2017. Během této doby budou sbírány případné připomínky, návrhy na doplnění či změny v provozu MHD Žďár. Své připomínky mohou občané směřovat na pracovníky odboru komunálních služeb nebo přímo dopravci – firmě ZDAR.

V provozu je speciálně také e-mail: mhd@zdarns.cz, kam je možné připomínky a návrhy směřovat.

 

Za Vaše podněty děkujeme.

Dokumenty ke stažení

Název souboru Odkaz
Mapka sítě linek Stáhnout soubor
Přehled mapa sítě a jízdní řády Stáhnout soubor
Přehled mapa sítě, jízdní řády, přepravní podmínky Stáhnout soubor

Jízdní řády ke stažení

Název souboru Odkaz
Jízdní řády linek 1 - 3 Stáhnout soubor
Jízdní řády linek 4 - 6 Stáhnout soubor
Jízdní řády linek 7 - 9 Stáhnout soubor
Jízdní řád linky 1 Stáhnout soubor
Jízdní řád linky 2 Stáhnout soubor
Jízdní řád linky 3 Stáhnout soubor
Jízdní řád linky 4 Stáhnout soubor
Jízdní řád linky 5 Stáhnout soubor
Jízdní řád linky 6 Stáhnout soubor
Jízdní řád linky 7 Stáhnout soubor
Jízdní řád linky 8 Stáhnout soubor
Jízdní řád linky 9 Stáhnout soubor